Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Trwają prace nad projektem ulicy KamiennejAnna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, potwierdza, że cały czas trwają prace nad projektem przebudowy ulicy Kamiennej. Wiadomo, że inwestycja będzie kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

O konieczności przebudowy ulicy Kamiennej mówi się od 5 lat. W ostatnim czasie, pojawiły się jednak informacje o zarzuceniu tej inwestycji, ze względu na jej zbyt duże koszty. - Od samego początku wiadomo, że inwestycja będzie kosztowna, chociażby przez konieczność budowy dwóch mostów. Mogę powiedzieć, że prace projektowe trwają, natomiast ponieważ droga jest w złym stanie technicznym, po sezonie zostanie wyremontowana - mówi Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa.

Jak dowiadujemy się w Urzędzie Miasta, które współuczestniczy w planowaniu inwestycji, droga miała być przebudowywana w lipcu, ale to spowodowałoby komunikacyjny paraliż miasta, dlatego prace przesunięto na wrzesień. Jak udało nam się również ustalić, obecne prace projektowe nad przebiegiem drogi nie zakładają już budowy dwóch jezdni o dwóch pasach (przeczytaj). Powodem zmian są nie tylko koszty. Powstaje bowiem pytanie, jak wyglądał będzie ruch w Kołobrzegu po wybudowaniu drogi S6 i trzeciego etapu obwodnicy. Może się okazać, że wystarczy ulicę Kamienną zamknąć w układzie jednej szerokiej jezdni o dwóch pasach z poboczem, chodnikiem i ścieżką rowerową, z wyodrębnionymi pasami do skręcania w prawo i lewo, a także nową organizacją ruchu. Do tego tematu powrócimy.

Trwają prace nad projektem ulicy Kamiennej