menu
Ogłoszenia ***  szukam pracy  (Szukam Pracy)  ***  Mała Gastronomia zatrudni samodzielnego KUCHARZA !!!  (Dam Pracę)  *** 

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 4

Popularna "Czwórka" obchodziła dziś swój złoty jubileusz. "Tysiąclatka" została uroczyście otwarta 1 września 1960 roku. W tej szkole każdy chciał się uczyć.


Budowa kołobrzeskiej "Tysiąclatki" rozpoczęła się w połowie 1959 roku. Była odpowiedzią miejskie aktywu i środowiska Pomorskiego Okręgu Wojskowego na hasło przewodnie PZPR "Tysiąc szkół na tysiąclecie państwa polskiego". Nie jest spopularyzowany fakt, że wojsko w budowie Szkoły Podstawowej nr 4 miało swój własny cel: na wypadek wojny placówkę można było natychmiast zamienić na szpital wojskowy. Stąd specyficzny układ budynku.

Otwarcie szkoły 1 września 1960 roku było wielką uroczystością, w której wziął udział minister Wacław Tułodziecki. Żołnierze nie tylko współuczestniczyli w budowie budynku, ale także wykonali nowoczesne pomoce naukowe. Dzięki temu szkoła należała do najlepiej wyposażonych w mieście. Na dziedzińcu szkoły znajdował się pomnik poświęcony pancerniakom. Nie przetrwał zmian politycznych. Pierwszym kierownikiem szkoły został Konstanty Jurkowski.

Dziś wszystkim przypomniano historyczne fakty. Na uroczystość przybyli nie tylko uczniowie obecnie uczący się w szkole jubilatce, ale również ci, którzy 50 lat temu uczyli się w "Czwórce", w tym dziennikarka "Gazety Kołobrzeskiej" - Ewa Dubois. Goście, pracownicy, byli i obecnie uczniowie życzyli sobie jednego: kolejnych tak udanych 50 lat.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.