Clear Sky

19°C

Kołobrzeg

17 sierpnia 2022    |    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
17 sierpnia 2022    
    Imieniny: Anita, Julianna, Jacek

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Nowy, stary lider w PSLW powiatowych strukturach Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyło się zabranie sprawozdawczo-wyborcze. Podsumowano ostatnie 4 lata działania partii i nakreślono strategię na kolejny okres.


Członkowie PSL udzielili skwitowania władzom, a Helena Rudzis-Gruchała, szefowa kołobrzeskich struktur partii, została wybrana na przewodniczącą na kolejną kadencję. Jak mówi naszemu portalowi, PSL ma poparcie społeczne i współrządzi w części samorządów, na czele z Powiatem Kołobrzeskim (Rudzis-Gruchała jest wicestarostą). Wskazuje na zagrożenia związane z obecną polityką ogólnopolską i wynikające stąd działania dla PSL, między innymi obronę rolników przed działaniami obecnych ustaw, które na przykład ograniczają obrót gruntami, bezwzględnie uderzając w finanse gospodarstw rolnych.

Helena Rudzis-Gruchała nie wyklucza swojego startu w wyborach na wójta gminy Dygowo, ale, jak mówi, trzeba zaczekać na faktyczną zmianę na tym urzędzie, konsultacje gminne i wtedy dopiero poznamy decyzje. Warto przypomnieć, że w poprzednich wyborach, Rudzis-Gruchała i Artur Wasiewski startowali przeciwko Markowi Zawadzkiemu. Ten wygrał w pierwszej turze.

Nowy, stary lider w PSL
Nowy, stary lider w PSL

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama