Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Kończy się kadencja Rady Miasta, a radni na potęgę pracują na posiedzeniach komisji. W większości niewiele na tych posiedzeniach się dzieje.

Dzisiejsze posiedzenie Komisji Oświaty odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul Brzozowej. Temat komisji: "Zapoznanie się z funkcjonowaniem Biblioteki Miejskiej w Kołobrzegu". Na spotkanie przychodzi 5 radnych i przewodnicząca Jadwiga Maj. Każdy radny za dyskusję przy kawie i ciastkach dostanie na rękę 152 złote, przewodnicząca komisji już 228 złotych. Razem niemal 1000 zł, nie licząc kawy i ciastek.

Niedawno odbyło się posiedzenie Komisji Uzdrowiskowej. Temat: podsumowanie sezonu i wnioski z tego płynące. W środę ta sama komisja spotka się tylko po to, żeby zaopiniować uchwały na najbliższą sesję Rady Miasta. I tak w ciągu tygodnia przewodnicząca komisji zarobi niemal 500 zł za 2 czy 3 godziny spotkania z kolegami radnymi i urzędnikami. Tak samo będzie w przypadku Komisji Oświaty. Gdyby te 2 posiedzenia połączyć, w budżecie miasta zostałoby 2000 zł. Nie lepiej jest w przypadku pozostałych komisji. Oszczędność: minimum 4000 zł miesięcznie. W ciągu roku daje to niebagatelną sumę 50 tysięcy złotych.

Wczoraj Komisja ds. Budżetowo-Gospodarczych spotkała się tylko po to, żeby podyskutować na temat funkcjonowania Komunikacji Miejskiej i stref płatnego parkowania. W przyszłym tygodniu spotka się jeszcze raz, żeby zaopiniować projekty uchwał na sesję. Dlaczego radnym pozwala się na dojenie kasy miejskiej w taki sposób? Rozbrajająco wyjaśnia to przewodnicząca Rady Miasta, Urszula Dżega-Matuszczak: - Radni mają tak skonstruowany plan pracy komisji i go po prostu realizują. Plany przyjęli radni. Teraz trudno mieć o to pretensje. Zresztą tak jest w tej i tak było w poprzedniej kadencji.

Przypominamy więc pani przewodniczącej, że jej kolega i sąsiad - Janusz Gromek, obiecywał już w czasie tamtej kadencji, że on zadba o pieniądze miejskie i nie pozwoli na dojenie pieniędzy publicznych jak mleka tylko dlatego, że ktoś jest radnym. I teraz też już wiadomo, dlaczego nasi radni są tacy drodzy (przeczytaj).