Few Clouds

27°C

Kołobrzeg

16 sierpnia 2022    |    Imieniny: Nora, Joachim, Roch
16 sierpnia 2022    
    Imieniny: Nora, Joachim, Roch

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zielińska przeciw metodom PiS-u i KościołaW południe, przy wejściu na kołobrzeskie molo odbyła się konferencja Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej Ratujmy Kobiety. Inauguruje ona akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.


Działaczki i działacze różnych organizacji obywatelskich i partii zebrali się, aby walczyć o prawa kobiet i liberalizację przepisów związanych z rodzicielstwem i prawem do aborcji. Jak mówiła radna Rady Miasta - Izabela Zielińska, nie można opierać na jedynie słusznych i oczywiście pozbawionych poparcia społeczeństwa zasadach i ograniczeniach promowanych przez PiS i Kościół katolicki. Kobiety chcą mieć swobodny dostęp do aborcji, chcą również być świadomymi matkami, a nie czekać na łaskę lekarzy z tak zwanym sumieniem.

Podpisy pod projektem ustawy można w Kołobrzegu składać w pierogarni na Bulwarze Szymańskiego. Projekt musi trafić do sejmu na początku sierpnia, ale członkowie inicjatywy chcą uzbierać je jak najszybciej.

Zielińska przeciw metodom PiS-u i Kościoła
Zielińska przeciw metodom PiS-u i Kościoła

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama