Few Clouds

27°C

Kołobrzeg

16 sierpnia 2022    |    Imieniny: Nora, Joachim, Roch
16 sierpnia 2022    
    Imieniny: Nora, Joachim, Roch

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Przeładunki w porcie pełną parąDo kołobrzeskiego portu zawinęła kolejna jednostka handlowa, która będzie obsługiwana na nabrzeżu barkowskim.


Tym razem to pływający pod cypryjską banderą m/v THOPAS, który jest znaczną jednostką jak na warunki kołobrzeskiego portu, gdyż jego długość to niemal 88 metrów, a maksymalne zanurzenie 5,5 metra. Statek zawinął do portu w celu rozładunku ponad 3 tysięcy ton kruszywa. Jak widać, Zarząd Portu Morskiego znalazł sposób na zwiększenie kulejącej w ostatnich latach ilości przeładunków. Udało się to poprzez pozyskanie w marcu 2016 roku nowego operatora portowego, który funkcjonuje właśnie na nabrzeżu barkowskim. 

Portowa spółka komunalna w celu uruchomienia przedmiotowego nabrzeża do obsługi statków handlowych, wykonała pogłębienie kanału portowego wybierając 2 tysiące metrów sześciennych urobku oraz opracowała i przeprowadziła procedurę zatwierdzenia planu ochrony obiektu portowego zgodnego z wymogami  Kodeksu ISPS.  Jak widać  poczynione kroki przez zaczynają przynosić wymierne efekty i zwiększają atrakcyjność Portu Kołobrzeg dla różnych podmiotów.

Przeładunki w porcie pełną parą
Przeładunki w porcie pełną parą

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama