Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  ***

Szpital Regionalny na 5 miejscu

Szpital Regionalny w Kołobrzegu zajął 5 miejsce w rankingu dziennika "Rzeczpospolita". To spadek o 3 miejsca w stosunku do 2009 roku, ale nadal wysoko.

Kołobrzeski szpital jest nadal w ogólnopolskiej czołówce. To także najlepszy szpital w województwie zachodniopomorskim. W rankingu ogólnopolskim "Rzeczpospolitej" szpitali publicznych wielospecjalistycznych i onkologicznych, przed Kołobrzeg są następującej placówki: ZOZ MSWiA z Warmińsko- Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie, Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Bielsku Białej. 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy. Dopiero na 8 miejscu uplasował się Samodzielny Publiczny Zespół ZOZ w Gryficach.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" (nam z dyrektorem nie udało się porozmawiać), Janusz Olszewski chwali się zniwelowaniem ogromnego zadłużenia, a obecnie wielkimi remontami oddziałów. Pediatria i OIOM mają zostać oddane już w grudniu. Dyrektor chwali się równiez poprawą standardów obowiązujących w szpitalu, a także pozyskiwaniem fachowej kadry medycznej i specjalistycznego sprzętu.

Ogólna ocena szpitala w stosunku do ubiegłego roku spadła. Od lidera rankingu znacząco odbiegamy w kategorii dotyczącej zarządzania szpitalem.