Overcast Clouds

24°C

Kołobrzeg

16 sierpnia 2022    |    Imieniny: Nora, Joachim, Roch
16 sierpnia 2022    
    Imieniny: Nora, Joachim, Roch

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Zadarko: Abyśmy byli jedno [video]W Kołobrzegu największa procesja odbyła się w centrum miasta. Zorganizowały ją wspólnie m.in. Parafia Mariacka i Parafia św. Macina. Pod czwartym ołtarzem, homilię wygłosił biskup Krzysztof Zadarko.


- Wpatrzeni jesteśmy w te ważne postaci: Św. Jana Pawła II, papieża Benedykta XVI, cesarza Ottona i Bolesława Chrobrego. Uświadamiamy sobie, że jesteśmy w tym samym miejscu, gdzie przed tysiącem lat rozpoczynały się dzieje Kościoła, chrześcijaństwa na tej ziemi, a jednocześnie rozpoczynały się dzieje naszej państwowości. W tym roku obchodzimy 1050 rocznicę chrztu Polski. I wiemy, że z tych pomiędzy Poznaniem a Gnieznem rozniosła się ewangelia, która dotarła tutaj nad morze, do grodu, który był już założony i który otwierał się na działanie łaski Jezusa Chrystusa i na jego słowo - mówił do tłumu wiernych biskup pomocniczy diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej.

Biskup Zadarko zwrócił uwagę na to, że tak jak Chrystus modlił się przed swoją męką, aby wszyscy stanowili jedno, tak dobrze się stało, że oto mieszkańcy stanęli obok siebie, bez względu na podziały polityczne i społeczne. Przypomniał, że niestety, jesteśmy na pierwszym miejscu pod względem rozwodów w województwie zachodniopomorskim i w tym aspekcie tej jedności brakuje. Apelował o to, żeby o tym, aby być jedno, nie zapominać na codziennej drodze.Zadarko: Abyśmy byli jedno [video]
Zadarko: Abyśmy byli jedno [video]
Zadarko: Abyśmy byli jedno [video]
Zadarko: Abyśmy byli jedno [video]
Zadarko: Abyśmy byli jedno [video]
Zadarko: Abyśmy byli jedno [video]

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama