Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  ***

Ludwiczak: pieniądze są na wszytko, ale...

Piotr Ludwiczak ma pretensje do prezydenta Janusza Gromka, że ten jedną decyzją zabrał dofinansowanie dla utalentowanych sportowo dzieci.

- Prezydent podejmuje decyzje nie licząc się z nikim i nie licząc się przede wszystkim z młodymi i zdolnymi dziećmi w tym mieście - nie ukrywa swojego żalu Piotr Ludwiczak, trener w UKS Bałtyk "Morska Odyseja". - Prezydent chwali się, że leży mu na sercu rozwój dzieci, że stawia na ich sukcesy sportowe, ale to tylko słowa. Jak przychodzi do czynów, to ich brak, a wręcz przeciwnie, przeszkadza się w rozwoju dzieci. W klasie sportowej w Zespole Szkół nr 2 kilkoro z dzieci osiąga fantastyczne wyniki sportowe. Potrzebowaliśmy nieco więcej godzin na ćwiczenia na basenie dla osób uzdolnionych. W ubiegłym roku nie było z tym problemów. Teraz też by nie było, gdyby nie pan prezydent, który jedną swoją decyzją wywalił wszystko w powietrze. Mamy pieniądze na wszystko, tylko nie na kształcenie uzdolnionych dzieci. A te, czego mamy przypadki, szybko ewakuują się z Kołobrzegu, bo tu nie mają żadnej przyszłości.

O sprawę wycofania wsparcia dla uzdolnionych sportowo dzieci zapytaliśmy Michała Kujaczyńskiego, rzecznika prasowego prezydenta miasta. - Morska Odyseja, w ubiegłym roku szkolnym miała zawartą umowę z Zespołem Szkół nr 2 na 10 dodatkowych godzin zajęć wychowania fizycznego dla klasy o profilu sportowym.  Umowa opłacana była z dochodu własnego szkoły. W tym roku szkolnym dyrektor szkoły, ze względu na brak środków na  kontynuację dodatkowych zajęć, zwrócił się do prezydenta o zgodę na odpowiednie przesunięcia w budżecie. Zarówno skarbnik jak i prezydent nie wyrazili zgody na takie rozwiązanie głównie ze względu na brak środków na inne cele związane działalnością szkoły. Tym bardziej, że z dodatkowych zajęć, które były dobrowolne, korzystało jedynie kilku uczniów. Wnioskowana kwota to 6tysięcy złotych. Dodam, iż Morska Odyseja otrzymuje dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 8 tysięcy złotych na wyjazdy zawodników na zawody.

Posłuchaj skargi Piotra Ludwiczaka:
{mp3}sound2/ludwiczak{/mp3}