Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  ***

Wyborcze drzewko Krzysztofa Plewko

Punktualnie o 12:00 na słynnym "kwadracie" na osiedlu Ogrody rozpoczęło się sadzenie dziwnie kolczastego drzewka. To "egzotyczne małpie drzewo".

Araucaria araucana - to sadzonka drzewka pochodząca z Chile z rejonu Andów. - To drzewko pochodzi z mojej szkółki - mówi Krzysztof Plewko. - "Małpie drzewo" osiąga do 6 metrów wysokości. Na Bornholmie rośnie okaz, który ma nawet 10 metrów. Uważam, że to doskonała ozdoba kołobrzeskich klombów, dlatego ufundowałem trzy takie okazy. Zgodę na zasadzenie drzewka od reki wyraziła Kołobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa. W Urzędzie Miasta kazali mi złożyć podanie.

Krzysztof Plewko nie ukrywa, że zamierza startować do Rady Miasta z komitetu Henryka Bieńkowskiego. - Gdy takie samo drzewko ufundowałem dla miasta, ale sadziłem je z Januszem Gromkiem, nie było problemów, a teraz są - dodaje Plewko.