menu
Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  *** 

Ruszyła budowa 2 etapu obwodnicy

Przy skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej z Żurawią i Solną, nastąpiło dziś wkopanie pierwszej łopaty pod drugi etap kołobrzeskiej obwodnicy.


O godzinie 9.30 przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu na czele z prezydentem miasta przybyli na historyczną chwilę. Od dzisiaj oficjalnie trwają prace budowlane pod drugie etap poprawy dostępności do portu. Swojego zadowolenia nie krył Janusz Gromek, ale także starosta Tomasz Tamborski, który jako zastępca prezydenta tę inwestycję nadzorował. Pamiątkowa łopata zawiśnie w Urzędzie Miasta.

Prezydent życzył sam sobie, żeby inwestycja nie napotykała na problemy, a już na pewno aby jej koszt nie wzrósł. Planowany wydatek na budowę dróg i dzieł inżynieryjnych to 55 milionów złotych. Prace rozpoczęto od wycinki drzew przy ul. Matejki i Żurawiej. Wykonuje je Grupa Kapitałowa MTM S.A. Już 18 października zostanie zamknięty most na Kanale Drzewnym. ruch na ulicy Solnej na odcinku od Skrzyżowania z Zygmuntowską do skrzyżowania z Bałtycką zostanie zamknięty. Jedna z głównych ulic będzie nieprzejezdna.

Wykonawca zapewniał dzisiaj, że jest dobrze przygotowany do realizacji inwestycji. Podzielił ją na kilka odcinków, gdzie prace są prowadzone jednocześnie. Na jednym placu budowy pracuje nawet 150 osób. Grupa rozważa zatrudnienie pracowników i firmy z rynku lokalnego. Baza budowlańców znajduje się w pomieszczeniach dawnej hurtowni "Rezon" przy ul. Jedności Narodowej.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.