menu
Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  *** 

Trwa usuwanie niewybuchów w porcie

Od rana przy Nabrzeżu Pasażerskim trwa akcja wydobywania niewybuchów z czasów II wojny światowej. Do godziny 15:00  wydobyto 14 pocisków.


Wstępny rekonesans saperski nie potwierdził, żeby na dnie basenu portowego spoczywała amunicja. W porcie jest dużo mułu, a widoczność jest zerowa. Nie było innego wyjścia, jak przystąpić do wydobycia znaleziska, które wczoraj odkryli nurkowie badający dno kanału.

Do Kołobrzegu przybyli nurkowie minerzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Pomagają im saperzy z  8 batalionu saperów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża z Dziwnowa. Nie przybyli bezcelowo. Kolejny rekonesans i podjęcie pierwszego metalowego przedmiotu unaoczniło wszystkim, że pod wodą znajduje się prawdziwy skład amunicji. Kolejno wyciągano niemieckie pociski artyleryjskie kalibry 105 milimetrów i pociski o innym rozmiarze. Do godziny 15 wydobyto łącznie 15 sztuk. Nurkowie zrobili obecnie przerwę, bo przed nimi jeszcze trochę pracy.

Przerwa jest także niezbędna, żeby do portu mogły wpłynąć czekające przed zamkniętym portem jednostki. Przed godziną 11 pozwolono, aby port opuściły 2 kutry i statek wycieczkowy "Wiking". Przez 4 godziny w porcie ruch statków zamarł. Teraz o możliwość wejścia poprosiła m.in. "Monika III".

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.