menu
Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  *** 

Strażacy zbierają na nowy wóz

Kołobrzescy strażacy mają szansę wzbogacić swój tabor o nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Koszt jego zakupu to 800 tysięcy złotych.


2/3 kosztów nowego samochodu pokryje Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Szczecinie. Resztę musi zebrać Komenda Powiatowa w Kołobrzegu. A to nie takie proste, gdyż trzeba zdobyć 250 tysięcy złotych. Na szczęście strażacy mogą liczyć na samorząd. Dziś Rada Gminy Kołobrzeg podjęła uchwałę, w której postanowiła wesprzeć PSP kwotą 50 tysięcy złotych.

Jak informuje Krzysztof Makowski, zastępca komendanta kołobrzeskiej Straży Pożarnej, samorządy rozumieją zapotrzebowanie na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który w przypadku powiatu kołobrzeskiego jest niezbędny dla utrzymania właściwego poziomu bezpieczeństwa. - Niejeden raz było tak, że prowadziliśmy 3 akcje w jednym czasie, a sprzęt nie może być zadysponowany w 3 miejscach jednocześnie - dodaje Makowski. Obecnie strażacy mają już jeden wóz średni marki Renault, a także wóz ciężki marki Scania. Nowy wóz ma być przekazany w listopadzie.

Fot. arch. PSP Kołobrzeg

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.