Ogłoszenia ***  Pracownik Produkcji  (Dam Pracę)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  ***  Malarz budowlany praca w Niemczech  (Dam Pracę)  ***

Strażacy zbierają na nowy wóz

Kołobrzescy strażacy mają szansę wzbogacić swój tabor o nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Koszt jego zakupu to 800 tysięcy złotych.

2/3 kosztów nowego samochodu pokryje Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Szczecinie. Resztę musi zebrać Komenda Powiatowa w Kołobrzegu. A to nie takie proste, gdyż trzeba zdobyć 250 tysięcy złotych. Na szczęście strażacy mogą liczyć na samorząd. Dziś Rada Gminy Kołobrzeg podjęła uchwałę, w której postanowiła wesprzeć PSP kwotą 50 tysięcy złotych.

Jak informuje Krzysztof Makowski, zastępca komendanta kołobrzeskiej Straży Pożarnej, samorządy rozumieją zapotrzebowanie na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który w przypadku powiatu kołobrzeskiego jest niezbędny dla utrzymania właściwego poziomu bezpieczeństwa. - Niejeden raz było tak, że prowadziliśmy 3 akcje w jednym czasie, a sprzęt nie może być zadysponowany w 3 miejscach jednocześnie - dodaje Makowski. Obecnie strażacy mają już jeden wóz średni marki Renault, a także wóz ciężki marki Scania. Nowy wóz ma być przekazany w listopadzie.

Fot. arch. PSP Kołobrzeg