Scattered Clouds

1°C

Kołobrzeg

29 marca 2023    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2023    
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wszechpolacy: Kupuj polskieDziałacze Młodzieży Wszechpolskiej z Kołobrzegu zorganizowali kolejną edycję ogólnopolskiej akcji "Kupuj polskie", promującej patriotyzm konsumencki. Ma ona na celu zachęcanie Polaków do kupowania krajowych wyrobów.


Mechanizm według organizatorów akcji jest prosty. Gdy wybieramy polski produkt, pieniądze wędrują do rodzimego producenta, który może zainwestować zarobiony kapitał, a także podnieść płace swoim pracownikom. To również sposób na walkę z bezrobociem, ponieważ rozwijająca się firma zatrudni więcej osób. Ponadto dobrze zarabiający pracownicy mogą zakupić polskie towary i w ten sposób obieg pieniądza zatoczy koło. Podobne akcje przeprowadzono w większości krajów Europy Zachodniej. Szczególnie sławne jest hasło ''Buy English'', czyli ''Kupuj angielskie'' - promowane przez tamtejszy rząd.

Niektóre produkty są polskie tylko z nazwy, a wyroby o nazwie zagranicznej mogą być jak najbardziej polskie. Wybór ułatwić może kierowanie się kodem kreskowym rozpoczynającym się od liczb ''5 90'', ponieważ nawet jeżeli jest to produkt zagraniczny (jest tak tylko w ok. 10% przypadków), to przedsiębiorca, aby umieścić ten kod kreskowy, musiał zarejestrować się w Polsce, co jest równoznaczne z płaceniem tutaj podatków i zatrudnianiem polskich pracowników. Zestawienia polskich produktów i producentów z zagranicznymi można znaleźć na facebook-owych stronach "Kupuj polskie" oraz "Swój do swego po swoje", dlatego zachęcamy do ich polubienia. Posiadaczy smartfonów wesprzeć może nowa aplikacja o nazwie ''Pola'', za pomocą której można zeskanować kod kreskowy z dowolnego produktu i dowiedzieć się, czy dany producent opiera się na polskim kapitale.

Wszechpolacy: Kupuj polskie

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama