29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kołobrzeg z kacem po Orkiestrze?Informacja o tym, że w naszym mieście nie powstał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wywołała smutek i oburzenie. Pierwszy raz Orkiestra tu nie zagra?

O sprawie poinformowaliśmy niemal tydzień temu (przeczytaj). Brak wolontariuszy do przeliczania pieniędzy spowodował, że nie zarejestrowano sztabu WOŚP w Kołobrzegu w Internacie LO im. M. Kopernika. Komentarze, jakie można usłyszeć, są negatywne. Podkreśla się, że Kołobrzegu nie potrafił tak naprawdę nigdy zorganizować porządnego koncertu na Orkiestrę, a teraz nic nie będzie. To akurat nieprawda, bo część wydarzeń ma zaplanowanych miasto. Na ulicy Mariackiej zagra także, jak co roku, Basie Biela i Przyjaciele.

Fakt, że kołobrzeżanie mają gorące serca, nie załatwia jednak spraw związanych ze zbiórką, liczeniem i rozliczeniem pieniędzy. Niektórzy z nadzieją spoglądali na sztab WOŚP w gminie Kołobrzeg. Jak mówi Małgorzata Chir, kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Gminy Kołobrzeg, ten sztab nie udźwignie wszystkich spraw związanych z organizacją kołobrzeskiej Orkiestry. Jest jednak szansa na zmianę tej sytuacji. Jak informuje Radio Kołobrzeg, sztab miałby powstać wokół ulicy Mariackiej oraz Basi Bieli i Przyjaciół.

Czy uda się uratować WOŚP w Kołobrzegu? Zobaczymy już wkrótce, zwłaszcza, że 24 finał już 10 stycznia 2016 roku.

Kołobrzeg z kacem po Orkiestrze?