Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

6 października 2022    |    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz
6 października 2022    
    Imieniny: Mirella, Marek, Sergiusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Łatwiej zmienić most, niż jego barwyMiasto mogło zmienić barwy na molo, o czym pisaliśmy - w związku z solidarnością z obywatelami Francji. Ale już zmiany na Moście Portowym jest praktycznie niewykonalne.


Podświetlenie mostu to integralna część inwestycji realizowanej ze środków unijnych. Podświetlenie działa i wygląda ładnie. Problem w tym, że jeśli miasto chciałoby zmienić kolorystykę lub ustawienia barw, to zrobić już tego nie może? Dlaczego? Bo klucz tkwi w oprogramowaniu do sterownika, który jest odpowiedzialny za podświetlenie. Miasto stara się takowe oprogramowanie pozyskać, ale nie jest to takie proste. nikt nie pomyślał o tym na etapie inwestycji, choć Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta widzi to inaczej. Jak mówi, miasto klucz powinno mieć i trwa próba jego pozyskania. Problem w tym, że podwykonawca, który podświetlenie instalował, widzi to inaczej. To właśnie dlatego nie udało się zmienić podświetlenia na biało-czerwone z okazji Święta Niepodległości. Jest jeszcze jedna kwestia: za każdą zmianę miasto musiałoby płacić. Spór trwa, woda w rzece płynie i wychodzi na to, że łatwiej zbudować most od nowa, niż zdobyć sterownik do świateł...

Łatwiej zmienić most, niż jego barwy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama