Overcast Clouds

24°C

Kołobrzeg

18 sierpnia 2022    |    Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
18 sierpnia 2022    
    Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Porządki w parku z bogatą historiąW Parku 3 Dywizji Piechoty przy ul. Koszalińskiej odbyła się wizja lokalna. Z jednej strony trzeba uporządkować sprawy nieruchomości, z drugiej, zrobić porządek z samym parkiem.


Do 1945 roku znajdował się tam cmentarz dwóch parafii: Marii Panny i Św. Jerzego. Po wojnie, drzewa rozrosły się, a cmentarz, który najpierw został rozkradziony, w 1970 roku zlikwidowano (nagrobki wykorzystano na podbudowę dróg lub inwestycje w postaci murków w parkach). 14 grudnia 1976 park wpisano do rejestru zabytków (nr rejestru 927). Niestety, rozbudowa miasta i wykonywanie kolejnych inwestycji spowodowały naruszenie stosunków wodnych, w konsekwencji czego, park zaczął ulegać powolnej degradacji. Niezgodna z przepisami o ochronie zabytków działalność inwestycyjna spowodowała, że z rejestru zabytków park skreślono, a dziś nie jest to reprezentacyjne miejsce w Kołobrzegu (przeczytaj historię).

Podczas wizji lokalnej okazało się, że jest tam samowola budowlana, a niektóre granice działek wchłonęły grunty miejskie. Prezydent Janusz Gromek nakazał uregulować stosunki własnościowe i porozumieć się z właścicielami celem wypracowania najlepszego stanowiska. Dodatkowo, prezydent zgodził się na rewitalizację parku, o ile pozwolą na to środki budżetowe.

Porządki w parku z bogatą historią
Porządki w parku z bogatą historią

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama