Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Dziura wyjaśnia sprawę gazuWioletta Dymecka zarzuciła MEC podpisanie tajnego porozumienia ze spółką gazową na temat wykorzystywania gazu w działalności spółki. Prezes MEC protestował.


Na sesji Rady Miasta odbyła się dyskusja w związku z interpelacją przewodniczącej Wioletty Dymeckiej, która ujawniła, jak stwierdziła tajne porozumienie spółki komunalnej ze spółką Skarbu Państwa na temat wykorzystania paliwa gazowego. Przewodnicząca poprosiła o informację w tej sprawie, a także w temacie zysku Miejskiej Energetyki Cieplnej, który za miniony rok działalności wyniósł 4,2 mln zł. Wsparł ją radny Krzysztof Plewko argumentując, że MEC ma wysoką ocenę środowiskową w zakresie wykonywanej działalności.

Prezes Mariusz Dziura zaprzeczył, jakoby porozumienie było tajne. Wskazał, że zna je prezydent, rada nadzorcza i pracownicy. Wyjaśnił, że jest to porozumienie intencyjne i dotyczy ono wykorzystania polskiego gazu ze złoża "Jazy". Wskazał, że na razie spółka korzysta z miału węglowego i jest to rozwiązanie tanie, a dzięki stosowanej technologii także obojętne dla środowiska. Niestety, technologie kosztują, a obostrzenia każdego roku są i będą coraz większe, tym samym będą rzutować w przyszłości na wysokość taryfy. Stąd rozmowy o paliwie alternatywnym przynajmniej częściowo.

Radni zawnioskowali o więcej informacji w tego rodzaju tematach.

Dziura wyjaśnia sprawę gazu

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama