Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Na polu nie było ludzkich kościAtmosfera "złotego pociągu" udziela się jak kraj długi i szeroki. Poszukiwacze alarmowali dziś o znalezieniu ludzkich kości. Jak widać, niektórzy ludzie mają rogi...


Doniesienia o rozkopaniu średniowiecznego lub późniejszego cmentarzyska w porcie obiegły miasto lotem błyskawicy. Chodzi o budowany basen w porcie. Jest to inwestycja realizowana przez Zarząd Portu Morskiego. To już kolejny raz, gdy dzwonimy do Artura Lijewskiego oraz konserwatora zabytków w sprawie "znalezisk" w Porcie Jachtowym. Jak mówią pracownicy Delegatury WUOZ w Koszalinie, nie wszystkie cegły i butelki są elementem badań archeologicznych. Razem z urobkiem są wywożone z terenu budowy na teren, który zabezpieczył wykonawca. Jak zapewnia prezes Lijewski, Na miejscu jest stały nadzór archeologiczny.

Tym razem okazało się, że w ziemi budowlanej były kości. Ci, którzy odkryli znalezisko sugerowali, że to kości ludzkie, że odkopano cmentarz, itd. Na miejscu pojawiła się policja oraz archeolodzy. Po kilku godzinach okazało się, że to kości zwierzęce. Znaleziono dużo siekańców, ale również czaszkę z rogiem.

Na polu nie było ludzkich kości
Na polu nie było ludzkich kości
Na polu nie było ludzkich kości

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama