Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

uciński,zawadzki,kukiz,jowMarek Zawadzki kontra Krzysztof Uciński. Obaj popierają Kukiza, ale za chwilę ktoś może się okazać łask lidera pozbawiony. Kogo Kukiz posłucha...


Pokazywali się razem, wypowiadali się na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych, ale też wspierali kampanię Pawła Kukiza. Mowa o Marku Zawadzki, niedawnym członku zarządu powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, obecnie bezpartyjnym, a także Krzysztofie Ucińskim. Rzekomo, miało pójść o wypowiedź tego ostatniego w jednej z audycji Radia Kołobrzeg tuż po uchwaleniu absolutorium dla prezydenta miasta m.in. głosami radnych Porozumienia Dla Kołobrzegu. - Ja po prostu powiedziałem, co myślą osoby, które głosowały na radnych PDK. Mam też na ten temat swoje przemyślenia i mam prawo jej wypowiadać. To nie ma żadnego związku z Pawłem Kukizem czy walką o JOW-y - mówi naszemu portalowi Uciński.

Ale nieco inaczej widzi to Marek Zawadzki. Jak mówi naszemu portalowi, nie zgadza się z wypowiedziami Ucińskiego, bo nie odzwierciedlają one tego, do czego zobowiązuje Paweł Kukiz, a więc nie politykowanie, nie układanie list, ale walkę o JOW-y. Tymi zastrzeżeniami jest zdziwiony Uciński. - Rozmawiałem dziś z Markiem Zawadzkim i pytałem, czy wszystko jest w porządku. I było - deklaruje. Zawadzki zaś wyjaśnia, że umówił się z Krzysztofem Ucińskim na spotkanie. Panowie nie widzieli się od wyjazdu do Lubina, ale pojechali osobno. Uciński był na spotkaniu z Henrykiem Bieńkowskim.

Pytani o potencjalny podział w ekipie Kukiza kołobrzescy politycy wręcz śmieją się z całej sytuacji. - Były zakłady, kiedy Zawadzki posunie tych ludzi, żeby przejąć władzę w ekipie Kukiza - mówi nasze źródło. Starosta Tomasz Tamborski już dawno podkreślał, że po Marku Zawadzkim można spodziewać się ciosu w każdej chwili, jak tylko poczuje pomyślny wiatr. - Ja też miałem jego poparcie na zarządzie jako kandydat na starostę, a potem usłyszałem, że to on chce pełnić tę funkcję - mówił Tamborski. Nasze źródło z okolic "Dygowskiej Szkoły Samorządowej" mówi tak: - Marek ma jakąś tam swoją wizję w parlamencie i być może widzi teraz swoją okazję na skok do parlamentu - słyszymy. Jako następcę Zawadzkiego w fotelu wójta wiele osób wymienia nazwisko pracownika Urzędu Gminy i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu - Grzegorza Starczyka. Na przeszkodzie do realizacji tych planów może stanąć przeszłość Zawadzkiego, który był jednym z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej w powiecie kołobrzeskim.

Pytanie jednak, czy Zawadzki w ogóle w wyborach che startować - Nic nie wskazuje na to, żeby Marek Zawadzki podjął jakąkolwiek decyzję w tej sprawie. Nie deklarował się z tym nigdy - mówi Michał Spieszyński z "Także.pl".

uciński,zawadzki,kukiz,jow

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama