Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Wiadomo już, że 34-letnia Monika D. zamordowana miesiąc temu przy ul. Kupieckiej nie została zgwałcona. Niestety, policja nie złapała mordercy.


Do tej pory, gwałt był brany jako jeden z kilku możliwych motywów zabójstwa. Jego wykluczenie przez biegłych lekarzy, nieco komplikuje śledztwo prowadzone prze policję. Jak na razie nie udało się wyodrębnić materiału obcego, który wskazywałby na sprawcę morderstwa. Jak informuje Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, szczegółowe badania dalej trwają. - Nie wykluczamy, że badania genetyczne naprowadzą nas na jakiś ślad, ale to jeszcze potrwa. Natomiast śledczy nie ustają w pracy operacyjnej - dodaje.

Policjanci zaznaczają, że takie sprawy nie są prowadzone według scenariusza serialu "W-11". Dopiero miesiąc po morderstwie znane są dokładne przyczyny zgonu kobiety. Jak mówi Ryszard Gąsiorowski, pierwszą przyczyną było złamanie kości czaszki i twarzoczaszki. Ale biegli wskazali również uduszenie polegające na silnym oburęcznym ściskaniu szyi denatki. Mało tego. Sekcja wykazała, że w momencie wrzucenia kobiety do rowu z wodą, ta jeszcze oddychała - w jej płucach znaleziono wodę. Ogólne informacje z sekcji wskazują również, że sprawca działał z dużą siłą i jego celem było pozbawienie kobiety życia.

Niestety, prowadzone postępowanie na poziomie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na razie nie doprowadziło śledczych na trop mordercy. W jednym z przypadków, policjanci otrzymali nawet imię i nazwisko domniemanego mordercy. Po zbadaniu sprawy okazało się, że to ślepy trop. Generalnie, policja ani prokuratura nie udzielają innych szczegółowych informacji zasłaniając się dobrem śledztwa.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama