Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Tomasz Tamborski spotkał się w czwartek z dziennikarzami. Poinformował o swoich zamierzeniach i planach na najbliższe trzy miesiące w powiecie kołobrzeskim.


Od czwartku Tomasz Tamborski urzęduje na Placu Ratuszowym. Zastąpił na tym stanowisku Artura Mackiewicza. Podczas konferencji prasowej zasiadł przed dziennikarzami razem ze starym nowym wicestarostą Jerzym Kołakowskim, którego radni Rady Powiatu wybrali na to stanowisku ponownie.

Jak oświadczył Tamborski, urząd powiatowy ma pracować normalnie, a on sam nie chce żadnych niepokojów wśród pracowników, wręcz przeciwnie. Jak powiedział, chce żeby rano pracownicy przychodzili do pracy z wielką chęcią i z żalem opuszczali starostwo o godzinie 15.30. Nowy starosta zastrzegł, że nie zamierza przystępować do żadnych zmian kadrowych czy personalnych. Pewne jest natomiast, że powróci do zmian, jakich dokonał jego poprzednik. Zamierza spotkać się z pełnomocnikiem Elżbiety Lis, zwolnionej dyscyplinarnie naczelniczki Wydziału Budownictwa, która wygrała w sądzie I instancji. Od tego wyroku odwołało się Starostwo Powiatowe. Starosta mówił dziś o chęci porozumienia się w tej sprawie. Nieoficjalnie wiadomo również, choć ta kwestia nie stanęła dziś na konferencji, że na stanowisko naczelnika Wydziału Komunikacji ma wrócić odsunięty Jerzy Wąsik.

Tomasz Tamborski zadeklarował chęć kontynuowania rozpoczętych inwestycji, a także zdobycia środków na kolejne, zwłaszcza w ramach tzw. "schetynówek". W zakresie planów politycznych, starosta nie wybiega poza 21 listopada - jest to nieoficjalny termin wyborów samorządowych. O nowym staroście w samych superlatywach wypowiadał się wicestarosta Jerzy Kołakowski. Panowie zapowiadają dalszą skuteczną pracę na rzecz powiatu kołobrzeskiego.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama