Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Rada Powiatu wybrała nowego starostę. Został nim zastępca prezydenta miasta Tomasz Tamborski. Wcześniej przyjęto rezygnację Artura Mackiewicza.


Sesja Rady Powiatu przebiegła bez większych niespodzianek. Radni bez większych oporów przyjęli rezygnację dotychczasowego starosty Artura Mackiewicza. Ale zanim do tego doszło, Mackiewicz ustosunkował się do zarzutów stawianych mu na poprzedniej sesji, pod jego nieobecność.

Mackiewicz zwrócił uwagę, że powinien być z siebie dumny, bo oto jeden Artur Mackiewicz wodził za nos i rolował 19 radnych przez kilkadziesiąt miesięcy, a wykształceni ludzie, jakimi przecież są radni, dawali się robić w konia jednemu staroście, który stoi przecież na czele organu kolegialnego, jakim jest zarząd powiatu. Były już starosta odniósł się do zarzutów dotyczących dzierżawy "Gryfa", wyceny "Łuczniczki", dokonywanych zakupów, działania na szkodę powiatu, itd. Wykazywał, że jest dokładnie odwrotnie, niż wynika to z zarzutów stawianych mu przez Włodzimierza Adama i Ryszarda Ławrynowicza. Mackiewicz podnosił, że jego polityczni przeciwnicy mogli przełknąć wiele swoich porażek, ale gdy stanęło na "Gryfie", postanowili się zemścić. Wskazywał przy tym, że myślenie kilku osób o finansach powiatu nie przekracza  zakresu książki "Ekonomia polityczna socjalizmu". Jak sam stwierdził, jeżeli to on jest przeszkodą, to sam się usuwa i kończy swoją przygodę starosty. Wraz z rezygnacją Artura Mackiewicza, wygasł mandat wszystkich członków zarządu.

Następnie odbyły się wybory nowego starosty. Jedynym kandydatem był zgłoszony przez Jerzego Wolskiego zastępca prezydenta miasta Tomasz Tamborski. Otrzymał on 15 głosów poparcia w głosowaniu tajnym. Głosowała na niego cała Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Przeciw byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Wicestarostą został Jerzy Kołakowski. Na członków zarządu wybrano: Pawła Pawlaka, Ewę Paśkę-Koschel oraz Mikołaja Kuczniera.

Tomasz Tamborski funkcję starosty zacznie pełnić od czwartku 26 sierpnia.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama