Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

27 września 2023    |    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
27 września 2023    
    Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Na północnej ścianie bazyliki mariackiej zamocowano pamiątkowe tablice "Solidarności". W tym miejscu kołobrzeżanie spotykali się w czasach walki o demokrację.


Tablice na bazylice od strony ul. Armii Krajowej są skupione wokół historycznego krzyża. Przed remontem jednak tablica z lat 80-tych znajdowała się przy krzyżu, a tablica odsłonięta z okazji 25-lecia "Solidarności" wisiała na sąsiedniej ścianie. W efekcie, podczas wielu uroczystości były wątpliwości, pod którą tablicą złożyć kwiaty. Teraz już problemu nie będzie.

W ramach uroczystości 30 rocznicy powstania "Solidarności", 29 sierpnia o godz. 10.00 w bazylice odbędzie się wyjątkowa msza związana z przekazaniem kołobrzeskiej parafii przez arcybiskupa Kazimierza Nycza relikwii błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Nabożeństwu będzie przewodniczył biskup sufragan Krzysztof Zadarko. W poniedziałek 30 sierpnia uroczysta msza w bazylice zostanie odprawiona o godz. 17.00. Po niej, w sali koncertowej ratusza odbędzie się spotkanie autorskie z mecenasem Edwardem Stępniem, autorem książki "Kołobrzeg - twierdza Solidarności".

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama