Few Clouds

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

kołobrzeg,dniNa scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury zainaugurowano Dni Kołobrzegu. W tym roku, nasze miasto obchodzi swoje 760-lecie.

23 maja 1255 roku, dwaj suzereni feudalni Ziemi Kołobrzeskiej - biskup kamieński Herman von Gleichen oraz książę dymiński Warcisław III lokowali Kołobrzegu na prawie lubeckim. Od tego czasu upływa właśnie 760 lat. Tradycyjnie, święto miasta zainaugurowano na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury. Z koncertem wystąpiła Orkiestra Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa.

kołobrzeg,dni