Broken Clouds

13°C

Kołobrzeg

26 września 2022    |    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
26 września 2022    
    Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

zawadzki,radni,zarobkiRadny Dariusz Zawadzki ripostuje na opinię prawnika Rady Miasta w temacie diet radnych. Jak wskazuje, większość rady to emeryci i bez zajęcia...


Według mecenas Agnieszki Orczyńskiej, projekt grupy radnych jest niezgodny z obowiązującym prawem oraz wyrokami: Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Sądu Najwyższego. Chodzi o wysokość diety. Nie może ona wynosić 1 zł, gdyż jest rekompensatą dla radnych za utracone zarobki. W związku z powyższym, uchwała została zaopiniowana negatywnie.

Jak mówi Dariusz Zawadzki, przekazał to stanowisko swojemu prawnikowi. - Chyba się nie rozumiemy. Ktoś nie zauważył, że i tak większość radnych to emeryci lub osoby, które formalnie nie pracują - mówi radny PO. W tej sprawie wystosował pismo do przewodniczącej Rady Miasta - Wioletty Dymeckiej.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama