Ogłoszenia ***  Sprzątanie w sobotę.  (Dam Pracę)  ***  KSIĘGOWA-KASJER  (Dam Pracę)  ***  KONCERT ORGANOWY  (Edukacja)  ***

Zawadzki kontra opinia prawnika

zawadzki,radni,zarobkiRadny Dariusz Zawadzki ripostuje na opinię prawnika Rady Miasta w temacie diet radnych. Jak wskazuje, większość rady to emeryci i bez zajęcia...

Według mecenas Agnieszki Orczyńskiej, projekt grupy radnych jest niezgodny z obowiązującym prawem oraz wyrokami: Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Sądu Najwyższego. Chodzi o wysokość diety. Nie może ona wynosić 1 zł, gdyż jest rekompensatą dla radnych za utracone zarobki. W związku z powyższym, uchwała została zaopiniowana negatywnie.

Jak mówi Dariusz Zawadzki, przekazał to stanowisko swojemu prawnikowi. - Chyba się nie rozumiemy. Ktoś nie zauważył, że i tak większość radnych to emeryci lub osoby, które formalnie nie pracują - mówi radny PO. W tej sprawie wystosował pismo do przewodniczącej Rady Miasta - Wioletty Dymeckiej.