menu

Ekolodzy postawili na swoim

twardy,plewko,storczykiSprawa storczyków z Mirocic stanęła dziś na sądowej wokandzie. Po przesłuchaniu świadków wobec jednego z przedsiębiorców sąd orzekł karę grzywny.


Stowarzyszenie Ekologiczny Kołobrzeg złożyło zawiadomienie w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o sytuacji, jaka miała miejsce w Mirocicach. - Chodziło o zniszczenie 50 storczyków. Sprawa została przekazana organom ścigania - mówi Krzysztof Plewko, szef organizacji. Do sądu, przekazano sprawę w związku z art. 131 p. 14 ustawy o ochronie przyrody: "Kto bez zezwolenia lub wbrew jego warunkom narusza zakazy w stosunku do roślin, zwierząt lub grzybów objętych ochroną gatunkową – podlega karze aresztu albo grzywny".

Dziś zeznawali ekolodzy: Krzysztof Plewko i Tadeusz Twardy. Sąd przesłuchał również urzędników z RDOŚ. Następnie podjął decyzję o ukaraniu przedsiębiorcy grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny. - Jestem zadowolony z tej decyzji, gdyż jak mówią przedstawiciele RDOŚ, to jedna z wyższych grzywien, jakie widzieli - mówi Plewko.

W rozmowie z nami, Marian J., bo tak pozwolił się podpisać, był bardzo niemiły. Nie zgadza się z wyrokiem, nie przyznaje się do zarzutów, a wyrok jest nieprawomocny. Ponadto, oskarżył naszą redakcję o odgrzewanie kotletów i robienie zamieszania wokół tematu, który nie istnieje.

 

twardy,plewko,storczyki

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.