Overcast Clouds

3°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ekopracownia przyrodnicza w Sienkiewiczu

W piątek nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnej pracowni przyrodniczej w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza, w uroczystości udział wzięli starosta Tomasz Tamborski, prezes WFOŚiGW w Szczecinie Marek Subocz oraz dyrektor szkoły Katarzyny Karaźniewicz-Deczyńskiej. Od teraz uczniowie "Sienkiewicza" mają możliwość zgłębiania tajników przedmiotów ścisłych oraz zdobywania wiedzy na temat ochrony przyrody i zielonej energii w nowoczesnej pracowni przyrodniczej. Podczas inauguracyjnej lekcji pokazowej młodzież i goście przeprowadzili obserwację mikroskopową na cebuli.

Jestem zadowolony, że dzięki tej pracowni oraz zakupionym pomocom dydaktycznym powstała szansa zaangażowania większej liczby uczniów w działania na rzecz ochrony środowiska i przyrody. Zajęcia będą opierać się na aktywnym uczestnictwie młodzieży, obejmując warsztaty terenowe, możliwość przeprowadzania badań oraz spotkania z działaczami instytucji i pracownikami naukowymi – powiedział starosta Tomasz Tamborski.

Pracownia ekologiczna została uruchomiona w ramach programu "Eko-Pracownia" i była finansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Szkoła otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 45 811,52 złotych, wkład własny wyniósł 5 475,79 złotych.


 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama