Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Street Workout Park w Zespole Szkół Morskich

W Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu otwarty został Street Workout Park. Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Morskich było również okazją do oficjalnego otwarcia zestawu Street Workout Park, przeznaczonego do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Street Workout Park będzie infrastrukturą ogólnodostępną, bezpłatną i otwartą cały rok zarówno dla mieszkańców miasta, jak i turystów. Udostępniony na terenie szkoły nowy zestaw rekreacyjny przełoży się na większą i częstszą aktywność fizyczną, szczególnie wśród osób młodych, dla których lekcje wychowania fizycznego nie są tak atrakcyjne i które zbyt dużo czasu spędzają biernie. Celem Street Workout Parku jest umożliwienie wszystkim niezależnie od wieku i umiejętności dostępu do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Zestaw do ćwiczeń wyposażony jest m.in. w: belkę wspinaczkową, uchwyty, worki treningowe, poręcze równoległe proste, ławeczkę skośną, drabinkę pionową, linę wspinaczkową, koła gimnastyczne, drabinkę poziomą prostą, drążek oraz ławki. Oficjalnego otwarcia Street Workout Parku dokonał starosta Tomasz Tamborski w towarzystwie członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Bańkowskiej, prezesa SRLGD "Morze i Parsęta" w Kołobrzegu Bogdana Błaszczyka oraz dyrektora szkoły Anny Walczak.

Zadanie realizowane było w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" Priorytet 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze". Całkowita wartość inwestycji wyniosła 50 290,00 złotych, z czego 85% dofinansowane zostało z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Wkład własny szkoły to kwota 10. 290 złotych.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama