Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

46 nauczycieli z awansami. Zobacz ilu uczniów rozpocznie nowy rok szkolny

Dziś 46 nauczycieli kołobrzeskich szkół podstawowych i przedszkoli uzyskało awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. Krótka uroczystość mianowania odbyła się w małej sali teatralnej w Regionalnym Centrum Kultury.
Gratulacje nauczycielom złożyła prezydent miasta Anna Mieczkowska. Wręczając akty mianowania prezydent podkreślała wagę podnoszenia kompetencji przez kadrę nauczycielską: "Fakt, że aż 46 osób uzyskało awans zawodowy to dowód na to, że kołobrzeskim nauczycielom zależy na podnoszeniu swoich kompetencji i samorozwoju".

Według statystyk w nadchodzącym roku szkolnym w kołobrzeskich szkołach podstawowych i przedszkolach ogółem zatrudnionych będzie 612 nauczycieli, z tego 437 w szkołach, a 175 w przedszkolach.
W poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny 2023/2024. Tutaj też garść statystyk. W kołobrzeskich szkołach podstawowych naukę rozpocznie łącznie 3705 uczniów w 188 oddziałach, z tego do szkół publicznych uczęszczać będzie 3 589 uczniów.

W klasach pierwszych naukę rozpocznie 448 uczniów w 25 oddziałach. Najliczniejszą grupę uczniów w naszych szkołach stanowią uczniowie klas V, których jest 521.
Jeżeli chodzi o wychowanie przedszkolne, to do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych nr 5, 6, 8 i 9 będzie uczęszczało 1 703 dzieci w 82 oddziałach, z tego do przedszkoli publicznych będzie uczęszczało 1 410. Po raz pierwszy edukację przedszkolną rozpocznie 354 dzieci 3-letnich w 12 oddziałach.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama