Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Ekonomie powstanie wirtualna strzelnica

Kilka dni temu starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś podpisali umowę z Ministrem Obrony Narodowej na utworzenie strzelnicy wirtualnej w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

- Będzie to kolejna strzelnica wirtualna w placówce oświatowej prowadzonej przez nasz powiat, po Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Na realizację tego projektu uzyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej. Powstanie do końca tego roku. - mówi starosta Tomasz Tamborski.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu znalazł się wśród 111 instytucji, które pozyskały dofinansowanie w konkursie ofert „Strzelnice w powiecie 2023”. Na to zadanie Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczyło dotację w wysokości 172 tysięcy złotych. Szkoła na to zadanie przeznaczy ze środków własnych kwotę w wysokości 43 tysięcy złotych. Strzelnica wirtualna zlokalizowana będzie w Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

Zadanie polegać będzie na adaptacji pomieszczeń dla potrzeb utworzenia strzelnicy wirtualnej oraz zakupie pierwszego wyposażenia. Strzelnica będzie kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym. Obiekt umożliwi jednoczesne prowadzenie szkoleń (przy użyciu systemu symulacji laserowej) od jednej do czterech osób (każda wyposażona w pistolet lub karabinek), zależnie od rozmiaru wyświetlanego obrazu. Przygotowywane i realizowane ćwiczenia cechuje możliwość stopniowania trudności od prostych strzelań statycznych i dynamicznych uwzględniających stopień zaawansowania szkolonych do wykonywania zadań o różnym stopniu skomplikowania.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama