Broken Clouds

15°C

Kołobrzeg

4 października 2023    |    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary
4 października 2023    
    Imieniny: Igor, Placyd, Apolinary

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

"Europejskie praktyki droga do sukcesu" - praktyki uczniów z "Piastowskiej" we Włoszech

30 maja 2023 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu w obecności Wicestarosty Kołobrzeskiego Jacka Kusia, Zarządu Powiatu Mirosława Tessikowskiego i naczelnika wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu Anny Mazurek podsumowany został projekt "Europejskie praktyki drogą do sukcesu, realizowanego w ramach programu Erasmus+, podczas którego uczniowie odbyli staże zawodowe we włoskich firmach i przedsiębiorstwach. W projekcie wzięło udział 20 uczniów, którzy wyłonieni zostali w drodze rekrutacji. Reprezentowali zawody: kucharz, cukiernik, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych.

Uczniowie opowiedzieli o swojej sycylijskiej przygodzie, czyli o tym z jak ciepłym przyjęciem spotkali się ze strony pracodawców i na czym polegała ich praca. Trzecioklasiści wskazywali na niezwykłą gościnność Włochów i ich zupełnie inne podejście do pracy. Warto zaznaczyć, że udział w projekcie to niewątpliwie przygoda życia. Pomijając umiejętności, które zdobyli uczniowie, to nie do przecenienia są tu kompetencje miękkie, które posiedli. Do tych najbardziej użytecznych, z perspektywy przyszłej drogi zawodowej, możemy zaliczyć: radzenie sobie ze stresem, współpraca w zespole, komunikacja niewerbalna, empatia, samodzielność i odpowiedzialność, czy zarządzanie czasem. To są niewątpliwie cechy niezwykle cenione na współczesnym rynku pracy. Po przemiłym spotkaniu uczestnicy mogli spróbować poczęstunku przygotowanego przez naszych uczniów. Nie zabrakło tu włoskich specjałów, takich jak tiramisu, bruschetta z pomidorami, koreczki z melonem, mozarellą i szynką dojrzewająca. Mieliśmy także okazję spróbować prawdziwych sycylijskich oliwek.

Poprzez udział w projekcie, m. in. poszerzając kompetencje zawodowe, językowe uczniowie szkoły z całą pewnością zwiększą swoją konkurencyjność w kontekście wejścia na rynek pracy oraz swobodniej będą się poruszać zarówno po krajowym, jak i europejskim rynku pracy.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama