Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Ekonomie uczniowie walczyli w mistrzostwach przeciągania liny

W myśl zasady fair play, z okazji Dnia Olimpijczyka w Zespole Szkół Ekonomiczno - Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu w minionym tygodniu, odbyły się zmagania sportowe w dwóch olimpijskich dyscyplinach. W szkolnej sali gimnastycznej odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Kołobrzegu we wspinaczce na czas, natomiast na szkolnym boisku Mistrzostwa Kołobrzegu w przeciąganiu liny. W zawodach brali udział uczniowie ze wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu kołobrzeskiego.

Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni następujący zwycięscy:
W wspinaczka na czas w kategorii dziewcząt III miejsce zajęła Hanna Piesiakowska z I LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu, na drugim miejscu uplasowała się jej szkolna koleżanka Aleksandra Makszewska, opiekunem dziewcząt była Agnieszka Banasiak. W zawodach zwyciężyła Wiktoria Piwowarska z klasy IV m5 ZSE-H im. E. Gierczak w Kołobrzegu. W rywalizacji panów najniższe podium przypadło Radosławowi Zajler z ZS im. M. Rataja w Gościnie, opiekun Ewa Balza - Plucińska. Pierwsze dwa miejsca przypadły zaś przedstawicielom gospodarzy: II miejsce Adrian Wełniński z klasy I ip i I miejsce Damian Żelazko z klasy I n. Opiekunem sekcji wspinaczkowej w ZSE-H w Kołobrzegu jest Piotr Klejny. Kołobrzeski „Ekonom” w lutym br. złożył do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego wniosek o modernizację i rozbudowę istniejącej ścianki wspinaczkowej. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli pochwalić się nową, sportową infrastrukturą.

Bardzo duże emocji towarzyszyło w zmaganiach przeciągania liny. Adrenalina unosiła się w powietrzu dodając skrzydeł uczestnikom w trudnych momentach. Ostatecznie w kategorii chłopcy zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, drugie miejsce zajął Zespołu Szkół im. M. Rataja w Gościnie, natomiast trzecie miejsce przypadło dla Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z I LO Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzeg, miejsce drugie Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak a trzecie Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, dziękuję osobom zaangażowanym w pomoc i mam nadzieje, iż w kolejnych latach dalej będziemy się wspólnie bawili w ramach wspomnianej zasady jaka przyświecała od czasów Pierwszych Igrzysk Nowożytnych.

W zmaganiach przeciągania liny instruktarzu udzielili i zawody poprowadzili zawodnicy Ancora Dźwirzyno Tug of War Poland. Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy FutureBody.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama