Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ruszył egzamin ósmoklasisty. Na początek język polski

Dziś pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Najpierw uczniowie mierzą się z językiem polskim, w środę napiszą test z matematyki, a w czwartek z języka obcego. W miejskich szkołach do egzaminu przystąpi  686 osób z klas 8.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów 8. klas szkoły podstawowej. Nie można go nie zdać, ale jego wyniki mają znaczenie przy rekrutacji do szkół średnich. Połowa wszystkich punktów do zdobycia w naborze – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty rozpoczął się we wtorek, 23 maja. Punktualnie o godz. 9:00 uczniowie otrzymali arkusze z języka polskiego. Egzamin składa się z dwóch części. W pierwszej uczniowie mierzą się z pytaniami otwartymi i zamkniętymi, które odnoszą się do tekstów – literackiego i nieliterackiego. Na ich podstawie sprawdzana jest m.in. wiedza językowa uczniów oraz wiedza z lektur obowiązkowych. Druga część arkusza CKE z języka polskiego to wypowiedź pisemna. Zdający mają do wyboru dwa tematy – opowiadanie lub rozprawkę.

W środę 24 maja ósmoklasiści sprawdzą swoją wiedzę z matematyki, a w czwartek 25 maja z wybranego języka nowożytnego. Po raz kolejny najwięcej osób wybrało język angielski. Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Tego samego dnia poznają je uczniowie, zaświadczenia zaś otrzymają 6 lipca.

Na zdjęciach chwilę przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasiści  ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama