Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przypomina, że od wtorku rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

- W związku z licznymi pytaniami chcę przypomnieć, że rejestracja kandydatów prowadzona jest elektronicznie, co oznacza, że należy ją rozpocząć od wejścia na naszą stronę www.powiat.kolobrzeg.pl i kliknięcia w przycisk „Nabór do szkół powiatu”. Zalecamy przy tym posługiwanie się komputerem stacjonarnym lub laptopem, ponieważ na urządzeniach mobilnych może wystąpić problem z widocznością pełnej strony. Po wejściu do systemu rekrutacji, należy kliknąć w zakładkę „Zgłoś kandydaturę” i postępować dalej zgodnie z instrukcją. Jeśli podczas rejestracji pojawią się pytania lub wątpliwości, należy wrócić na stronę główną i kliknąć w zakładkę „Pomoc”, gdzie znajduje się podręcznik dla kandydata. Na str. 17 podręcznika w rozdziale „rejestracja kandydata” wyjaśniono krok po kroku wszystkie czynności niezbędne do wykonania przy rejestracji. - mówi starosta Tomasz Tamborski.

Rekrutacja do szkół rozpoczęła się 9 maja i zakończy się 16 czerwca 2023 r. - zgodnie z Zarządzeniem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w tej sprawie.

Uwaga! - tylko do 31 maja 2023 r. można złożyć wniosek w dwóch naszych szkołach: w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu oraz w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie - w oddziale przygotowania wojskowego.

Kandydaci do ww. szkół zobowiązani są do udziału w sprawdzianach umiejętność kierunkowych, tj. odpowiednio – sprawdzianu językowego w I LO Dwujęzycznym oraz próbie sprawności fizycznej w oddziale przygotowania wojskowego.


Bezpośredni link do rekrutacji: https://kolobrzeg.edu.com.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama