Scattered Clouds

12°C

Kołobrzeg

1 czerwca 2023    |    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
1 czerwca 2023    
    Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Szkoły średnie w rywalizacji z wiedzy o Straży Granicznej

Ponad 40 uczniów szkół ponadpodstawowych wzięło udział w I edycji Konkursu wiedzy o Straży Granicznej zorganizowanym 18 kwietnia w Koszalinie przez Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej i Morski Oddział Straży Granicznej. Zwyciężył Piotr Kuligowski z Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku. W kategorii zespołowej najlepsze okazało się Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus z siedzibą w Gdańsku.

Były to pierwsze w historii MOSG i COSSG tego typu zawody dla młodzieży ze szkół średnich. Otworzyli je Komendant COSSG w Koszalinie płk SG dr Piotr Boćko oraz Zastępca Komendanta MOSG kmdr SG Wojciech Heninborch.

Do konkursu przystąpili uczniowie reprezentujący klasy mundurowe z 11 szkół z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Młodzież musiała najpierw rozwiązać składający się z 40 pytań test wiedzy o Straży Granicznej. Następnym etapem był test sprawności fizycznej, w którego skład weszły m.in. uginanie i prostowanie ramion w podporze leżąc przodem, bieg po kopercie, skok w dal z miejsca obunóż. Były to te same konkurencje, z jakimi muszą zmierzyć się kandydaci chcący wstąpić do służby w Straży Granicznej.

W konkursie swoje reprezentacje wystawiły:

Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie,
Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu,
Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus z siedzibą w Kwidzynie,
Liceum Ogólnokształcące w Tychowie,
Zespół Szkół Morskich w Darłowie,
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku,
Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku,
Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus z siedzibą w Gdańsku,
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie,
Zespół Szkół Mundurowych w Słupsku,
Powiatowy Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Kłaninie.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Piotr Kuligowski z Zespołu Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku. Drugie miejsce zajął Kacper Kaszuba z Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego Spartakus z siedzibą w Gdańsku, trzecie Igor Sówka reprezentujący Zespół Szkół Morskich w Darłowie.

Zespołowo bezkonkurencyjne okazało się Liceum Ogólnokształcące Mundurowe Spartakus z siedzibą w Gdańsku, do którego trafił Laur Komendanta MOSG. Nagrody ufundowane przez Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej wręczyli zwycięzcom Zastępca Komendanta MOSG kmdr SG Wojciech Heninborch, p.o. Zastępca Komendanta właściwy w sprawach dydaktycznych ppłk SG Paweł Sukacz oraz Przewodniczący ZO MOSG NSZZ FSG st. chor. szt. SG Maciej Węsierski.

Celem I edycji Konkursu wiedzy o Straży Granicznej była popularyzacja formacji wśród młodego pokolenia, poszerzenie wiedzy o służbie funkcjonariuszy oraz promowanie pozytywnego wizerunku Straży Granicznej.

Fot. COSSG

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama