Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Bartosz Koperski finalistą turnieju z wiedzy o senacie

Bartosz Koperski został finalistą turnieju „Poznajemy Senat Rzeczpospolitej Polskiej”. Jako jedyny uczeń zdobył wymagany próg 80% dobrych odpowiedzi w etapie szkoły organizowanym przez Senatora Janusza Gromka.Konkurs został zorganizowany pod patronatem Marszałka Senatu RP z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II RP. Jego inicjatorką była senator Halina Bieda. Turniej został oficjalnie ogłoszony 28 listopada 2022, w dniu przypadającej rocznicy. Celem turnieju jest popularyzowanie wiedzy na temat historii i funkcjonowania Senatu RP oraz poszerzanie wiedzy o roli i znaczeniu Senatu RP w polskim systemie konstytucyjnym.

Warto zaznaczyć, że w turnieju wzięło udział aż 1393 uczniów ze 135 szkół z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 90 uczniów, a do finału – 31. Finaliści musieli w ciągu godziny odpowiedzieć na 30 pytań testowych. Nagrody wręczał Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

Po konkursie uczestnicy oraz ich opiekunowie zostali oprowadzeni po parlamencie przez przewodników sejmowych.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama