Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Szkolne Koło Wolontariatu z SP6 z sukcesami

O takich inicjatywach warto mówić, ponieważ pokazują, jak mocno młode osoby angażują się w pomoc innym całkowicie za darmo. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 6 z Kołobrzegu, którzy wraz z opiekunem – Magdaleną Jarnicką tworzą Szkolne Koło Wolontariatu.

Na uwagę szczególnie zasługuje ich ostatnia aktywność. W okresie walentynkowym uczniowie (z pomocą rodziców i nauczycieli ze szkoły) przygotowali wielki kiermasz ciast oraz waty cukrowej (za maszyną stanęła Anna Brynkiewicz – za co organizatorzy bardzo dziękują). Przez 2 dni w głównym korytarzu SP6 można było zakupić domowe wypieki, wspierając szczytną inicjatywę, jaką była pomoc dla kołobrzeskiego Hospicjum.

Szkolne Koło Wolontariatu zebrało rekordową sumę - 4.537 zł, która w całości została przeznaczona na zakup pralki i sprzętu AGD niezbędnego w Hospicjum. W poniedziałek odbył się kolejny kiermasz, a w planach są następne. Szkolne Koło Wolontariatu działające w SP6 odwiedza także seniorów w DPS’ach, Hospicjum, zbiera karmę dla miejskiego schroniska, a w weekendy uczniowie wraz z opiekunami zabierają psy na spacer.

Pozostawiamy Państwu miły akcent na ten słoneczny wtorek i prosimy o pozostawienie motywującego słowa dla opiekunów, jak i młodych wolontariuszy ze szkolnego koła.

 

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama