Overcast Clouds

-1°C

Kołobrzeg

29 listopada 2023    |    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk
29 listopada 2023    
    Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dni Przyjaźni Polsko-Izraelskiej  w Koperniku

W dniach 22-23 marca 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbywały się Dni Przyjaźni Polsko-Izraelskiej i Kultury Żydów Polskich, nad którymi patronat honorowy objął starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

W ramach obchodów zorganizowane zostały: sesje naukowe, warsztaty dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez edukatorów z Muzeum Getta Warszawskiego, wykłady (m.in. dr hab. Radosława Ptaszyńskiego, profesora US " Żydowski marzec w 1968 roku" czy dr Roberta Dziemby "Historia Żydów kołobrzeskich"), projekcja filmu 'Akcja Reinhardt" w reż. Michała Szymanowicza, wernisaż wystawy poświęconej Szewahowi Weissowi oraz podsumowanie 10-letniej współpracy I LO Dwujęzycznego z Mor Metro West High School Ra'anana. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta gala, na której głos zabrał rabin Icchak Chaim Rapoport oraz połączono się zdalnie na żywo z wiceambasadorem Ambasady Izraela w Polsce Shani Tayar. Na wniosek starosty Tomasza Tamborskiego, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska wręczyła Srebrną Odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi na rzecz rozwoju Pomorza Zachodniego Markowi Kiesiowi - nauczycielowi "Kopernika", który od lat jest zaangażowany w wymianę młodzieży z Izraelem.

Z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Izraelskiej i Kultury Żydów Polskich szkolni redaktorzy wraz z nauczycielami przygotowali również specjalne polsko-angielskie wydanie gazetki REaD, w którym m.in. rozmawiają z ambasadorem Izraela i podsumowują ponad 10-letnią współpracę I LO ze szkołą z Ra'anany. W numerze można przeczytać teksty gości specjalnych, w tym znanych pisarzy: Elżbiety Cherezińskiej i Wojciecha Dutki oraz artykuł historyczny o Żydach w Kołobrzegu autorstwa dr Roberta Dziemby. Zainteresowane osoby mogą pobrać bezpłatny egzemplarz w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego przy Placu Ratuszowym 1. Publikacja została sfinansowana ze środków Powiatu Kołobrzeskiego.

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama