Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w SP 5

Po roku od podpisania umowy, nastąpiło oficjalne otwarcie w pełni wyposażonej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu. Nowy obiekt uwzględnia potrzeby uczniów z niepełnosprawnością. Inwestycja została dofinansowana ze środków PFRON będących w dyspozycji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Dzięki dotacji ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokość 1,7 mln zł Gmina Miasto Kołobrzeg mogła rozbudować istniejący budynek SP nr 5 przy ul. przy ul. Arciszewskiego 20. Umowa gwarantująca przekazanie dotacji została podpisana w kwietniu ub.r. przez członkinię Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Annę Bańkowską i prezydent Annę Mieczkowską.

Podczas uroczystości głos zabrali zarówno samorządowcy, kurator oraz duszpasterz, który poświęcił salę. Zgromadzeni goście oraz uczniowie mogli podziwiać kilka występów artystycznych w wykonaniu swoich kolegów. Na zakończenie uroczystości, pierwszego gola do bramki strzelili prezydent Anna Mieczkowska, wice przewodniczący Rady miasta Dariusz Zawadzki oraz uczeń szkoły.

W efekcie uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej dostosowanej do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Wyposażenie w nowym obiekcie ma pozwolić na prowadzenie rehabilitacji ruchowej czy gimnastyki kompensacyjnej. Realizowane też będą indywidualne formy rehabilitacji dedykowanej uczniom z orzeczeniem o niepełnosprawności.
Cała inwestycja kosztowała ok. 4,7 mln złotych, z czego ponad 1,7 mln złotych stanowi dofinansowane ze środków PFRON, będących w dyspozycji Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Środki z dotacji zostały wykorzystane m.in. na: wykonanie robót budowlanych, posadzki, dachu, instalacji, wykończenie ścian czy zagospodarowanie terenu. 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama