Overcast Clouds

13°C

Kołobrzeg

5 października 2022    |    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
5 października 2022    
    Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Niemal 3800 uczniów rozpoczęło rok szkolny

Nowy rok szkolny rozpoczął się dziś także w kołobrzeskich podstawówkach. Na uroczystych apelach pojawiło się 3795 uczniów, którzy już jutro rozpoczną naukę w 187 oddziałach. W Kołobrzegu naukę rozpocznie także 359 uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy.  W klasach pierwszych naukę rozpoczyna 445 uczniów w 26 oddziałach. Najliczniejszą grupę uczniów w szkołach stanowią uczniowie klas ósmych, których jest 701. Są to uczniowie, którzy rozpoczęli naukę zarówno w wieku 6  jak i 7 lat. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych nr 5, 6, 8 i 9 będzie uczęszczało 1451 dzieci w 62 oddziałach. Najmłodsi - czyli trzylatkowie (318 maluchów) rozpoczną edukację przedszkolną w 14 oddziałach.

- Warto podkreślić, że dyrekcjom szkół udało się zabezpieczyć kadrę pedagogiczną. Dyrektorzy z brakami kadrowymi radzą sobie poprzez przydzielenie zatrudnionym nauczycielom większej ilości godzin ponadwymiarowych lub korzystając z usług nauczycieli emerytów, którzy chcą jeszcze pracować. Największe potrzeby to nauczyciele rytmiki (na zajęcia dodatkowe w przedszkolach, nauczyciele wychowania przedszkolnego) - informuje Michał Kujaczyński, rzeczni prasowy prezydenta miasta.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama