19 marca 2024    |    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek
    Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

szkoła kołobrzeg

Gigantyczny sukces trzeciej edycji akcji „Szkoła z Gigantami” – prawie 10 000 uczestników bezpłatnych webinarów  z programowania i matematyki!

Właśnie zakończyła się kolejna edycja największej bezpłatnej, ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej – ,,Szkoła z Gigantami - Programowanie w czterech wymiarach gamingu”. W trwających przez dwa tygodnie zajęciach online udział wzięło ponad 8 000 uczestników z Polski i prawie 2 000 uczniów z Chorwacji oraz Słowacji!

„Webinaria były rewelacyjne, a nauczyciel prowadzący zajęcia opowiadał o programowaniu z ogromną pasją i zaangażowaniem. Chciałabym wziąć udział w takich zajęciach ponownie’’  – Nika lat 11, Chorwacja.

Wydarzenie odbyło się w formie bezpłatnych webinariów z programowania na kanale YouTube, a dedykowane było uczniom szkół podstawowych
i ponadpodstawowych.

Dla młodszej grupy wiekowej przygotowano cztery spotkania z programowania, oparte o różne typy rozgrywek: klasyczną rywalizację, tower defense, tanks oraz battle royale. Starsza grupa tworzyła tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS i JavaScript. „Świetna akcja! Programując mogłem się poczuć jak zawodowy programista, a dzięki zajęciom zrozumiałem, że chciałbym nim zostać w przyszłości. Myślę, że to wspaniałe uczucie tworzyć gry i aplikacje przydatne dla społeczeństwa’’ -  Piotr lat 13, Ostróda.

,,Uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa, w której warto wziąć udział. O akcji dowiedziałam się od koleżanki uczącej się programowania w szkole Coding Giants. Webinaria były interesujące i prowadzone w przystępny sposób, a poszczególne kroki dokładnie wyjaśniane. Nie spodziewałam się, że programowanie może być tak interesujące!’’ -  Diana lat 14, Słowacja.

Nowością w ,,Szkole z Gigantami’’ były webinaria „Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty”. W trakcie spotkań uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, a wszystko to w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty
i maturzysty, przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE, omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

,,Byłem uczestnikiem webinarów z matematyki, w trakcie których nauczyciel omawiający testy ósmoklasisty bardzo dokładnie wyjaśnił zadania, z których zrozumieniem i rozwiązaniem miałem problem w szkole. Czuję, że teraz jestem dobrze przygotowany i nie muszę się dodatkowo stresować’’ – Łukasz lat 14, Gdynia.

„Zajęcia przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób. To już kolejna akcja Gigantów Programowania w której biorę udział. W trakcie majowej edycji mogłam sprawdzić wiedzę, rozwiązując próbny egzamin maturalny z matematyki. Nauczyciel wyjaśnił zadania szczegółowo, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Teraz już wiem, które zagadnienia są dla mnie kluczowe, aby odpowiednio przygotować się do przyszłorocznego egzaminu maturalnego’’ – Alicja lat 17, Gliwice.

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania  nowych relacji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego programowania.

„Żyjemy w trudnych czasach, w których nie możemy zaproponować dzieciom wielu atrakcji, będących standardem jeszcze dwa lata temu. Korzystanie z komputera nie musi oznaczać wyłącznie konsumpcji rozrywkowych treści. Uczestnicy naszych kursów tworzą swoje własne gry, projekty 3D, aplikacje, a w przyszłości będą zmieniać świat. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych bezpłatnych akcjach oraz kursach, wśród których znajdziecie m.in. Akademię Youtubera – warsztaty dla młodzieży, która interesuje się streamingiem i montażem filmów” – Dawid Leśniakiewicz, organizator akcji „Szkoła z Gigantami”, współwłaściciel „Giganci Programowania”.

Organizatorem akcji „Szkoła z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i na Słowacji. Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych. Już teraz zapraszamy na wrześniową, 9 edycję bezpłatnej, ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Koduj z Gigantami’’.