Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

jedynka kołobrzeg

Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia.
Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi

Wśród wielu podobnych do siebie dni zdarzają się te wyjątkowe, szczególnie ważne. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu obchodzi swój jubileusz. Bowiem 14 września 1945 roku zabrzmiał tu pierwszy dzwonek i naukę w tej placówce rozpoczęło stu uczniów.

75 lat to szmat czasu. Zmieniały się warunki życia, pracy, zmieniały się ustroje, zmieniali się ludzie. Różne były też oblicza zacnej Jubilatki. Ważne jest jednak to, że pokolenia młodych ludzi właśnie tutaj przeżywały radość sukcesów, ale też gorycz porażek. Tu kończyły pewien etap i wchodziły w coraz bardziej dojrzałe życie, które stawiało przed nimi nowe zadania. Przeszłość i teraźniejszość szkoły łączy przede wszystkim wychowanie młodych ludzi w poszanowaniu dorobku poprzednich pokoleń, praca nad kształtowaniem najwyższych ideałów i nieprzemijających wartości. Niezależnie od dziejowych zmian i reform ważna była i jest postawa nauczycieli, ich wiedza, oddanie i rzetelność. Nauczyciel to w tej szkole swego rodzaju przewodnik po ścieżkach wiedzy.

75-lecie to święto wspomnień, święto minionego czasu, ale też święto teraźniejszości i przyszłości. Tegoroczny jubileusz świadczy bowiem o trwałości dzieła wielu pokoleń, które z wielkim poświęceniem przyczyniały się do rozwoju i rozkwitu placówki. Bo szkoła– mimo szacownego wieku – ciągle się rozwija i stawia czoła wszystkim wyzwaniom współczesnego świata. Życzenia szkole przekazali między innymi senator RP – pan Janusz Gromek, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – pani Anna Bańkowska,  Zachodniopomorski Kurator Oświaty – pani Magdalena Zarębska-Kulesza oraz Prezydent Miasta Kołobrzeg – pani Anna Mieczkowska.

Szkoła zawsze hucznie obchodziła takie  rocznice. Niestety ze względu na pandemię pani dyrektor Lidia Mikołajek musiała zrezygnować z wielu zaplanowanych wcześniej wydarzeń. Odbyły się jednak konkursy – historyczny i quizy wiedzy o Jedynce. Szkolne korytarze ozdabiają prace plastyczne i fotograficzne uczniów. Lekcje wychowawcze przeprowadzano w Sali Tradycji. Uczniowie mogli zasiąść w ławkach pochodzących z lat 70., ubrać fartuszki lub mundurki, przejrzeć stare kroniki, przeczytać wspomnienia pierwszych absolwentów szkoły. Podczas zajęć informatyki uczniowie projektowali kartki i pocztówki tematycznie związane z jubileuszem swojej szkoły. Dla starszych uczniów przygotowano jubileuszowe dyktando, które wielu napisało bez żadnego błędu. Każda klasa nagrała również film pod tytułem „Jeden dzień ze szkolnego życia”. Efekty ich pracy wyświetlane są na szkolnych ekranach. Koło dziennikarskie opracowało jubileuszowe wydanie gazetki szkolnej „Tornister”. W październiku zaplanowano jeszcze zasadzenie pamiątkowego drzewa oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej o obchodach 75-lecia szkoły.


Zdjęcie 1 i 2 – Zdjęcia przed szkołą w 1946 roku
Zdjęcie 3 – zespół muzyczny pod koniec lat 50-tych
Zdjęcie 4 – zespół muzyczny w 1959 roku
Zdjęcie 5 – zespół muzyczny w 1960 roku

jedynka kołobrzeg
jedynka kołobrzeg
jedynka kołobrzeg
jedynka kołobrzeg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama