Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

tamborski kołobrzeg

Starosta Tomasz Tamborski w dniu dzisiejszym przedstawił terminy naboru do szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu kołobrzeskiego. Rozpoczęcie rekrutacji przesunięto o ponad miesiąc (miała rozpocząć się dzisiaj tj. 11 maja br., a wg projektu rozpocznie się 15 czerwca br.), uwzględniając nowe terminy egzaminów ósmoklasisty, które zaplanowano na 16-18 czerwca. Wyniki tych egzaminów ósmoklasiści maja poznać do 31 lipca. Minister Edukacji Narodowej poddał konsultacji projekt harmonogramu rekrutacji do szkół, na rok szkolny 2020/2021.

Rekrutacja (przyjmowanie wniosków kandydatów) ma zakończyć się 4 sierpnia. 19 sierpnia nastąpi publikacja list przyjętych i nieprzyjętych kandydatów.

W dwóch naszych szkołach obowiązywać będą dodatkowo: egzamin językowy do wszystkich klas w I LO im. M. Kopernika oraz próba sprawności fizycznej do Oddziału Przygotowania Wojskowego w liceum w Gościnie. Wg projektu harmonogramu, egzaminy te mają odbyć się w terminie ustalonym przez dyrektora szkoły, między 29 czerwca, a 30 lipca br. A zatem, rekrutacja do oddziałów w tych dwóch szkołach rozpocznie się jak w pozostałych szkołach 15 czerwca br. ale zakończy wcześniej, tak aby umożliwić kandydatom udział w egzaminach. Wyniki tych dodatkowych egzaminów/prób sprawnościowych, mają być podane do 31 lipca br.

Z uwagi na powyższe, należy na bieżąco śledzić komunikaty ukazujące się w naszym elektronicznym systemie naboru, dostępnym na stronie Powiatu w zakładce „2020 - NABÓR DO SZKÓŁ Powiatu Kołobrzeskiego”. Jest tam już dostępny projekt harmonogramu opublikowany przez MEN, należy jednak pamiętać, że projekt ten do 13 maja br. jest w konsultacjach, więc dopiero po tym terminie można spodziewać się pełnej informacji o terminach naboru, także tych ustalonych przez dyrektorów szkół. Warto też uspokoić rodziców i uczniów, że rekrutacja do szkół naszego Powiatu odbywa się wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru Vulcan, co oznacza, że składanie dokumentów (wniosku i wymaganych załączników) do szkół będzie odbywać się wyłącznie drogą elektroniczną. W okresie ograniczenia funkcjonowania szkół, nie będzie wymagane składanie dokumentów w wersji papierowej.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama