Broken Clouds

-1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

poradnia kołobrzeg

Od środy Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kołobrzegu wznowiła częściowo działalność w trybie stacjonarnym – w bezpośrednim kontakcie z klientem.

Przede wszystkim, udało się zabezpieczyć pracowników placówki, którzy odebrali przesłony z pleksi, z których wykonano ekrany na biurka do gabinetów specjalistycznych. Było to możliwe dzięki wrażliwości, wielkiej empatii, niewyczerpanej chęci pomagania innym, takich osób jak pan Jacek Kawałek – nauczyciel informatyki i pani Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Zaprzyjaźniona z poradnią szkoła podarowała folię potrzebną do wykonania ekranów, załatwiła laserowe jej przycięcie w Wydawnictwie KAMERA, a nawet dowiozła gotowe już arkusze do naszej placówki.

W pierwszej kolejności wznowione zostały przyjęcia diagnostyczne niezbędne do realizacji zadań poradni związanych z wydawaniem orzeczeń i opinii o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka, o potrzebie odroczenia spełniania obowiązku szkolnego, spełniania obowiązku nauki poza szkołą. W związku z tym pracownicy przeprowadzili analizę spraw rozpoczętych lub zgłoszonych przed zawieszeniem zajęć poradni. Kadra zarządzająca dokonała ich selekcji na 3 tryby:
- pilny,
- przyspieszony,
- planowy.

Sprawy pilne zostały przekazane do załatwienia przez specjalistów w pierwszej kolejności. Każde umówienie wizyty w poradni jest poprzedzane kontaktem telefonicznym specjalisty prowadzącego daną spawarkę z klientem celem przeprowadzenia wywiadu pod kątem epidemiologicznym, poinformowania o zasadach bezpiecznego przyjęcia oraz terminie wizyty.

Podejmowane w pierwszej kolejności działania diagnostyczne umożliwią uzyskanie dokumentów niezbędnych do organizacji kształcenia i objęcia dzieci/uczniów pomocą psychologiczno-pedagogiczną.  Kolejnym etapem wznawianych działań poradni będzie prowadzenie indywidualnej terapii, doradztwa zawodowego oraz doradztwa rodzinnego. Z uwagi na stan epidemii obowiązują w poradni zasady i procedury bezpieczeństwa oraz higieny pracy w trybie stacjonarnym. Jednocześnie niektóre zadania nadal są wykonywane zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość np. zajęcia w ramach działającego przy poradni Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama