Light Snow

-2°C

Kołobrzeg

6 grudnia 2023    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2023    
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kopernik kołobrzeg

W czwartek 9 stycznia 2020 roku już po raz dwudziesty drugi ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2020 portalu edukacyjnego „Perspektywy".

Kapituła Rankingu w przypadku liceów brała pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, w tym również międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. W Rankingu 2020 przeanalizowano wyniki 2085 liceów ogólnokształcących oraz 1728 techników.

Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadpodstawowych 2020 to w istocie pięć rankingów odzwierciedlających główne aspekty pracy szkół oraz różnorodność ich misji. Są to przede wszystkim dwa rankingi główne:

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020, który prezentuje 1000 najlepszych liceów w Polsce. W grupie tej znalazły się dwa kołobrzeskie licea:

- na 8 miejscu w województwie zachodniopomorskim znalazło się I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu (234. miejsce w kraju). Tym samym I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi uzyskało dodatkowo przyznawany w rankingu tytuł: „Srebrna Szkoła 2020”. Dla porównania I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w poprzednich trzech latach zajmowało następujące miejsca w rankingu: w 2019 r. - 6 miejsce w województwie i 194 w kraju; w 2018 r. odpowiednio 7 miejsce w województwie i 253 w kraju; natomiast w 2017 r. zajęło 7 miejsce w województwie i 229 w kraju,

- na 31 miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu (908 miejsce w kraju), które uzyskało tytuł „Brązowa Szkoła 2020”.

Ogólnopolski Ranking Techników 2020, który prezentuje 500 najlepszych techników w Polsce. Spośród wszystkich techników naszego Powiatu wysoko uplasowały się dwa technika Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu. Na 4 miejscu w województwie zachodniopomorskim, znalazło się Technikum Ekonomiczne, które zajęło 42 miejsce w kraju, z kolei Technikum Hotelarskie znalazło się na 9 miejsce w województwie (270. w kraju).

W rankingu najlepszych techników w Polsce zostały ujęte również następujące szkoły Powiatu Kołobrzeskiego:

- Technikum Morskie Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy znalazło się na 13 miejscu w województwie zachodniopomorskim oraz 384 w kraju;
- Technikum Zawodowe nr 2 Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza zajęło 18 miejsce w województwie i 494 w kraju;
- Technikum Zawodowe nr 1 Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak uplasowało się na 21 miejscu w województwie i 500 miejscu w kraju.

Uzupełnieniem rankingów głównych są trzy ogólnopolskie podrankingi w poszczególnych kryteriach i grupach kryteriów. Należą do nich:

Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących prezentujący 300 liceów, których uczniowie najlepiej zdali maturę w 2020 r., wśród nich na 240 miejscu w kraju, znalazło się I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.
Ranking Maturalny Techników 2020, prezentujący 200 techników, których uczniowie najlepiej zdali maturę w 2020 r., wśród nich dwa technika z naszego powiatu: na 51 miejscu w kraju znalazło się Technikum Ekonomiczne Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, a na 61 miejscu Technikum Zawodowe nr 2 Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Ranking Szkół Olimpijskich 2020, który prezentuje 200 liceów i techników, których uczniowie odnieśli największe sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach w roku szkolnym 2018/2019. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu znalazło się na 148 miejscu w kraju.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama