Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

10 grudnia 2023    |    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
10 grudnia 2023    
    Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

królik kołobrzeg

Seweryn Jaśkiewicz uczeń klasy 3A Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu zdobył pierwsze miejsce w wojewódzkim turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Mięso z królika w roli głównej”. Seweryn z wszystkich uczestników najlepiej przeszedł dwa etapy turnieju: część teoretyczną i praktyczną. Swoją wiedzą i niesamowitym daniem, które wykonał „Królik confit/puree z truflą/demi glace z królika/palona skorzonera/piana jogurtowa" po prostu podbił podniebienia jurorów. Na co dzień Seweryn odbywa zajęcia praktyczne w jednej z kołobrzeskich restauracji, pod okiem Szefa Kuchni Macieja Jelenia. W szkole do konkursu przygotowywała go Katarzyna Olszak.

Starosta Tomasz Tamborski pogratulował Sewerynowi zdobycia tak prestiżowego tytułu, który jest ogromnym wyróżnieniem dla młodej i zdolnej osoby. - Jestem przekonany, że zwycięstwo w wojewódzkim konkursie nie będzie Pana ostatnim sukcesem, a doświadczenie i wiedza, którą już Pan zdobył, zaprocentuje w przyszłości kolejnymi wyróżnieniami. Cieszę się, że ma Pan okazję dzielić się swoją pasją i ideą – mówił Tamborski. Seweryn w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że lubi gotować, ale niespecjalnie lubi gotować dla siebie. Królika przyrządzał pierwszy raz. Trafił w dziesiątkę.

królik kołobrzeg

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama