20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

stypendia kołobrzeg

Ośmiu zawodników, uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu odebrało z rąk starosty Tomasza Tamborskiego  stypendia sportowe za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.  W tym roku, stypendia wypłacane będą zawodnikom przez okres trzech miesięcy od maja do lipca 2019 roku. Stawka bazowa stypendium dla zawodnika wynosi 500 zł miesięcznie. Wręczając stypendia, starosta wraz z członkiem Zarządu Powiatu Heleną Rudzis-Gruchałą, pogratulowali młodym sportowcom wytrwałości, zaangażowania i poświęcenia. Podziękowania skierowali również do rodziców oraz trenerów za wsparcie i trud włożony w wychowanie młodych sportowców.

Stypendyści sportowi starosty kołobrzeskiego I stopnia:
Kołobrzeski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny Sztorm:
- Małgorzata Grzywińska - III miejsce na 100 m w Mistrzostwach Województwa U-18 i U-20, VII miejsce na 100 m w Finale B w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, III miejsce na 60 m w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego;
- Kinga Waleriańczyk - III miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w chodzie na 3 km;
- Adrianna Meszczyk - III miejsce w biegu na 100 m i I miejsce w biegu sztafetowym 4x100 m w Finale Ogólnopolskim Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych;
- Jan Gałgański - VIII miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w skoku w dal, I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.

Gminny Klub Szachowy „Solny”:
- Julia Antolak - I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18, V miejsce w Mistrzostwach Świata w szachach błyskawicznych do lat 18, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach klasycznych, II miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 18 w szachach błyskawicznych.

Klub Sportowy Szczerek Fight Team:
- Helena Wojakowska - I miejsce w Mistrzostwach Polski Ricardo Cavalcanti BJJ, II miejsce w Europen Champion Schip CBJJP w kategorii Gi i No-Gi, I miejsce w Turnieju Swanson JJ CUP, I miejsce w Winter Open 2018 Gi i No-Gi Jiu Jitsu.

Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie:
- Kazimierz Ciołek - II miejsce w Pucharze Polski Północnej Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Pucharze Pomorza Teakwon-do, II miejsce w Mistrzostwach Polski Teakwon-do, I miejsce w Pucharze Polski Teakwon-do, I miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do, III miejsce w Mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Teakwon-do.

Stypendystą sportowym staroty kołobrzeskiego II stopnia został:
- Szymon Markowski zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego OPP Powiat Kołobrzeski za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w piłce siatkowej.

stypendia kołobrzeg