Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

kopernik kołobrzeg

19 lutego br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika, odbyła się uroczystość Święta Szkoły z okazji urodzin patrona. W uroczystości wzięli udział min. Ryszard Szufel-Przewodniczący Rady Powiatu, Anna Mazurek-naczelnik Wydziału Oświaty, Jacek Woźniak – przewodniczący Rady Miasta, Janusz Gromek-członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski – Prorektor Politechniki Koszalińskiej, dyrektorzy szkół kołobrzeskich, przedstawiciele organizacji min. Wanda Przybylska – prezes Związku Sybiraków Koła Terenowego w Kołobrzegu, emerytowani nauczyciele, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice. Akademię uświetniła część artystyczna pt. „ W świecie Kopernika”, przygotowana przez uczniów klas matematycznych pod opieką pani Joanny Nienałtowskiej. Podczas uroczystości dyrektor szkoły Józef Skorupiński wręczył nagrody uczniom za osiągnięcia w minionym roku:

1.    Karol GÓRECKI (III e) – tegoroczny stypendysta Prezesa Rady Ministrów:
1)    Udział w zawodach okręgowych 41. Olimpiady Chemicznej;
2)    Laureat 22. Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks” Politechniki Gdańskiej;
3)    III miejsce w drużynie w 40. Konkursie Chemicznym w Szczecinie (IX m. indywidualnie);
4)    Kwalifikacja do zawodów finałowych:
a)    24. Konkursu Chemicznego UAM w Poznaniu,
b)    55. Konkursu chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego UMK w Toruniu.

Nauczyciel: Elżbieta Zarzycka
2.    Beata SZAL (III b):
1)    Udział w zawodach okręgowych 41. Olimpiady Chemicznej;
2)    Laureatka I miejsca XXII Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks” Politechniki Gdańskiej;
3)    III miejsce w drużynie w 40. Konkursie Chemicznym w Szczecinie;
4)    Kwalifikacja do zawodów finałowych:
c)    24. Konkursu Chemicznego UAM w Poznaniu,
d)    55. Konkursu chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego UMK w Toruniu.

Nauczyciel: Elżbieta Zarzycka
3.    Robert WEINER (II d):
1)    II miejsce w zawodach okręgowych 45. Olimpiady Historycznej i kwalifikacja do zawodów centralnych; nauczyciel: Agnieszka Górnisiewicz;
2)    Udział w zawodach okręgowych (cz. ustna) 43. Olimpiady Języka Angielskiego; nauczyciel: Elżbieta Mączka;
3)    Kwalifikacja do zawodów wojewódzkich 12. Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego – do Żołnierzy Wyklętych”; nauczyciel: Agnieszka Górnisiewicz.
4.    Bartosz SALWICZEK (III d) – tegoroczny stypendysta Starosty Kołobrzeskiego:
1)    Tytuł finalisty LXI (61.) Olimpiady Astronomicznej;
2)    Kwalifikacja do zawodów centralnych LXI I(62.) Olimpiady Astronomicznej;

Nauczyciel: Marek Muciek
3)    Udział w zawodach okręgowych 68. Olimpiady Fizycznej;

Nauczyciel: Henryk Kaźmierski.
5.    Mateusz ORŁOWSKI (III c) i Natalia SOBCZAK (II c) – kwalifikacja do zawodów centralnych III Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności;

Nauczyciel: Jakub Suchy
6.    Mateusz BOĆKO (II d) – tytuł finalisty 38. Olimpiady Teologii Katolickiej; nauczyciel: ks. Wojciech Panek.
7.    Michalina SZAFER (III d):
1)    Udział w zawodach okręgowych (cz. ustna) 43. Olimpiady Języka Angielskiego;
2)    Laureatka III miejsca 9. Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego.

Nauczyciele: Dorota Gonczaronek i Artur Dzierkowski
8.    Sara KURCZYŃSKA (III b):
1)    Laureatka I miejsca 9. Bałtyckiego Konkursu Języka Angielskiego;
2)    Udział w zawodach okręgowych 43. Olimpiady Języka Angielskiego

Nauczyciel: Elżbieta Mączka
9.    Tola TAME (III b) - udział w zawodach okręgowych 43. Olimpiady Języka Angielskiego; nauczyciel: Elżbieta Mączka.
10.    Krzysztof KRÓLIKOWSKI (II c) – udział w zawodach okręgowych 45. Olimpiady Historycznej; nauczyciel: Jakub Suchy.
11.    Kacper LIPSKI (III d) i Michalina RADZIŃSKA (III c) – udział w zawodach okręgowych 49. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; nauczyciele: Joanna Nienałtowska i Beata Kolbusz.
12.    Bartosz TROJANOWICZ (I d) – udział w zawodach okręgowych 41. Olimpiady Języka Niemieckiego; nauczyciel: Beata Kieś.
13.    Julia BARTCZAK i Julian CHOMICKI (II d) – udział w zawodach okręgowych 32. Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.
Dodatkowo:
Julian Chomicki – udział w zawodach finałowych 7. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy.

Nauczyciel: Renata Banasiak
14.    Michał SZERSZENIEWSKI (II b) – udział w zawodach okręgowych 34. Olimpiady Wiedzy Ekologicznej; nauczyciel: Monika Dziewit-Łochocka.
15.    Mateusz DOBRUK (III d) - wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur Matematyczny 2018”; nauczyciel: Roman Kujaczyński.
16.    Weronika GRABOWSKA, Julia MATEŃKO, Iden PIETRUCZUK, Joanna PIETRUCZUK, Paulina STROJEK, Bartosz SZCZEGLIK i Zuzanna WIŚNIEWSKA (III C) – II miejsce w drużynie w II Pomorskiej Lidze Historycznej;

Nauczyciel: Jakub Suchy
17.    Jakub GRABOWSKI i Mateusz MATUSEWICZ (III b) – udział w zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu; nauczyciel: Monika Dziewit-Łochocka.
18.    Rafał SIARNIK (III d) – udział w zawodach okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH; nauczyciel: Henryk Kaźmierski.

kopernik kołobrzeg