6 grudnia 2022    |    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
6 grudnia 2022
    Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

kucharz kołobrzeg

Kacper Wąsowicz, uczeń ZSM im. Bolesława Krzywoustego przy ul. Piastowskiej w Kołobrzegu, został zwycięzcą wojewódzkich eliminacji II Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Temat tej edycji to „Wariacje z wieprzowiną”. Kacper Wąsowicz wywalczył I miejsce w Szczecinie, wykonując policzek wieprzowy z sosem z piwa porter i konfitowanym ziemniakiem, puree z topinamburu w towarzystwie stojącego borowika stepowego. Uczeń odbywa praktyki w Hotel Leda Spa**** pod okiem Mistrza Andrzeja Jakomulskiego. Z ramienia szkoły ucznia przygotowywała Katarzyna Olszak. Serdecznie gratulujemy!

kucharz kołobrzeg